Oferta

STOMATOLOGIA BEZ BÓLU


Wszystkie zabiegi wykonujemy całkowicie bezboleśnie wykorzystując system znieczulenia komputerowego. Używamy sterylnych i jednorazowych instrumentów, co zapewnia Państwu pełne bezpieczeństwo podczas leczenia.
Stosujemy materiały firm światowych producentów VDW, GC, DMG, 3M ESPE, które pomagają nam w osiąganiu satysfakcjonujących efektów leczenia.
Dysponujemy w pełni zcyfryzowaną pracownią radiologiczną umożliwiającą wykonywanie zdjęć panoramicznych z minimalną dawką promieniowania.
Specjalizujemy się w leczeniu endodontycznym. Wszystkie leczenia kanałowe w naszej praktyce wykonywane są pod mikroskopem.

Kompleksowe leczenie

Zapewniamy Państwu pełen zakres usług stomatologicznych od profesjonalnej profilaktyki, higienizacji i wybielania, po kompleksową diagnostykę i specjalistyczne zabiegi leczenia kanałowego pod mikroskopem, stomatologii estetycznej, chirurgii stomatologicznej oraz implantologii.

Leczenie estetyczne

Polecamy skaling, piaskowanie, wybielanie, zmianę nieestetycznych wypełnień, inlaye, onlaye, korony, mosty i licówki ceramiczne.
,

Wybielanie zębów

Naszym pacjentom polecamy wybielanie zębów domowe nakładkowe lub wybielanie łączone: gabinetowe i domowe nakładkowe. Przed zabiegiem wybielania konieczne jest wykonanie przeglądu stomatologicznego w celu oceny możliwości wybielenia zębów.

Usuwanie kamienia, piaskowanie

Przeprowadzamy profesjonalne zabiegi higienizacji. Na zabieg składa się usuwanie kamienia nazębnego, czyli skaling ultradźwiękowy, piaskowanie zębów, polerowanie pastą wzmacniającą szkliwo i fluoryzacja. Zalecamy wykonywanie zabiegu higienizacji co najmniej raz w roku.

Znieczulenie komputerowe

Wszystkie zabiegi wykonujemy całkowicie bezboleśnie wykorzystując najnowszy system znieczulania komputerowego duńskiej firmy Calaject. Stomatologia bez bólu to nasza podstawowa zasada.

Usuwanie zębów

Wykonujemy skomplikowane ekstrakcje chirurgiczne zębów nie nadających się do leczenia, zatrzymanych ósemek, zniszczonych korzeni. Zabiegi prowadzone są w oparciu o znieczulenie komputerowe.

Implanty

To alternatywa dla tradycyjnych mostów i protez uzupełniających braki zębów. Obecnie stosowanie implantów zastępujących własne zęby stało się codziennością. Trzecie zęby pomagają uzupełnić braki zębów nawet w trudnych przypadkach.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Mikroskop stosujemy zawsze podczas leczenia kanałowego. Zastosowanie mikroskopu, koferdamu, ultradźwiękowej dezynfekcji kanałów istotnie zwiększa precyzję wykonywanych zabiegów. Pozwala lekarzowi lokalizować szczegóły niemożliwe do znalezienia gołym okiem.

Stomatologia dziecięca

Stwarzamy pozytywną atmosferę podczas wizyty dziecka, tak aby poczuło się bezpiecznie i komfortowo. Stawiamy na regularną profilaktykę co kilka miesięcy. Już nie musisz pamiętać o wizytach swojej pociechy, przypomnimy Ci o wizycie przed wyznaczonym terminem.

Cyfrowe zdjęcia RTG panoramiczne

Wykonujemy cyfrowe zdjęcia panoramiczne o rozdzielczości HD najnowszym aparatem koreańskiej firmy Vatech. Zapraszamy również pacjentów spoza naszego gabinetu.

Dlaczego mikroskop

Wykorzystanie mikroskopu przy leczeniu zębów jest coraz popularniejsze, choć jeszcze nie powszechne. Nie wszystkie gabinety stomatologiczne dysponują tym sprzętem, a ma on kluczowe znaczenie przy wykonywaniu zabiegów dentystycznych.

Zdarza się, że tradycyjne leczenie kanałowe nie odnosi oczekiwanego skutku – wówczas zabieg z użyciem mikroskopu jest wręcz wskazany. Dzięki temu, ząb skazany wcześniej na ekstrakcję, zostaje wyleczony i może prawidłowo funkcjonować przez wiele lat.

Dzięki korzystaniu z niego, stomatolog ma możliwość precyzyjnego wykonywania zabiegów, co jest kluczowe zwłaszcza w endodoncji i chirurgii (w dużym powiększeniu, lekarz może wykonywać niezwykle dokładne działania w polu zabiegowym, mającym na przykład wielkość 1x1 mm).

Ząb wymagający leczenia kanałowego, kiedyś był najczęściej usuwany (ponieważ jego kanałów nie można było dostrzec gołym okiem). Dzisiaj, wykorzystując mikroskop, dentysta może swobodnie obejrzeć wszystkie kanały i dokładnie je oczyścić i wypełnić. A jest to bardzo ważna kwestia, od której zależy powodzenie leczenia kanałowego i uchronienie zęba przed ekstrakcją.

Korzyści płynące z zastosowania mikroskopu w endodoncji:
• zdecydowanie szybsze i łatwiejsze odnalezienie wszystkich kanałów korzeniowych, oczyszczenie ich oraz dokładne wypełnienie;
• możliwość wykonania zabiegu bez niepotrzebnego naruszenia zęba i struktury korzeni;
• możliwość dokładnego usunięcia z kanałów fragmentów narzędzi endodontycznych, resztek substancji wypełniających czy innych materiałów stomatologicznych;
• umożliwia udrożnienie bardzo wąskich lub zamkniętych kanałów korzeniowych;
• umożliwia postawienie prawidłowej diagnozy nawet w wyjątkowo skomplikowanych przypadkach chorób miazgi zębowej oraz podjęcie właściwego leczenia;
• precyzyjnie wykonane leczenie kanałowe pod mikroskopem zapobiega nawrotom infekcji,
• a co za tym idzie - rewizji leczenia kanałowego lub nawet jego usunięcia;
• możliwość znacznego powiększenia pola zabiegowego;