Pierwsza wizyta dziecka

Dzieci są to wyjątkowi pacjenci i wymagają szczególnego podejścia. Podczas pracy z dziećmi ważne są nie tylko same zabiegi ale także zagwarantowanie im poczucia bezpieczeństwa i zaufania.
 
Pierwsza wizyta dziecka rozpoczyna się od krótkiej rozmowy, podczas której higienistka zapoznaje się z młodym pacjentem i przeprowadza wywiad z rodzicem na temat higieny, diety i nawyków podopiecznego.

Następnie zapoznaje dziecko z wyposażeniem gabinetu i pokazuje różne instrumenty i urządzenia, oczywiście wszystko na poziomie dostosowanym do wieku dziecka. Młody pacjent może samodzielnie sprawdzić działanie ślinociągu-odkurzacza czy ssaka-słonika. Po wstępnym zapoznaniu się z gabinetem higienistka przeprowadza badanie jamy ustnej.

Następnie, przedstawia instruktaż szczotkowania za pomocą naszego kolorowego przyjaciela smoka-modelu zębów, tak aby dziecko nauczyć jak dbać o prawidłową higienę i dokładnie czyścić wszystkie powierzchnie zębów.
 
Higienistka używając kamery wewnątrzustnej pokazuje dziecku obraz jego zębów w dużym powiększeniu, co zawsze przywołuje uśmiech na jego twarzy. Kolejnym etapem jest wybarwianie płytki nazębnej specjalnym preparatem. W miejscach, gdzie dziecko nie doczyściło zębów, zostawiając płytkę nazębną, powierzchnie zębów przebarwiają się na niebiesko. Młody pacjent musi dokładnie wyszczotkować zęby żeby usunąć kolor.
 
Aby przedstawić problem próchnicy pokazuje zdjęcia na, których widać piękne, zdrowe zęby i zęby z próchnicą, przy których przedstawia negatywne skutki działania tej choroby i jej wpływ na cały organizm.

Na koniec wydaje zalecenia rodzicom związane z podjęciem zabiegów profilaktycznych, które wzmocnią zdrowe zęby lub zabezpieczą przed dalszym rozwojem już istniejącej próchnicy.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Filip Fedczyszyn - ZnanyLekarz.pl