Bezbolesne leczenie zębów

Bezbolesne leczenie zębów Myślenice

Często spotykamy się z obiegową opinią, że leczenie stomatologiczne jest bolesne. Strach paraliżuje nie tylko dzieci, ale i dorosłych, powodując, iż Pacjenci odkładają wizyty u dentysty i bardzo często doprowadzają do sytuacji wymagającej złożonego leczenia – czego można uniknąć poprzez wcześniejszą wizytę u stomatologa.

W naszym gabinecie przykładamy dużą wagę do bezpiecznego, komfortowego i bezbolesnego leczenia zębów. Każdemu Pacjentowi przed rozpoczęciem zabiegu podajemy żel znieczulający błonę śluzową, aby zminimalizować odczuwanie podania środka znieczulającego w kolejnym etapie. Następnie lekarz dobiera sposób znieczulenia i odpowiednią dawkę anestetyku. Środki, które stosujemy, pochodzą tylko z renomowanych firm. Dobieramy je indywidualnie do wskazań danego Pacjenta, w zależności od stanu zdrowia i wrażliwości na ból, a także w zależności od rodzaju i czasu trwania zabiegu.

Bezbolesne znieczulenie komputerowe CALAJECT™ już od dawna jest u nas standardem. Odeszliśmy od tradycyjnego sposobu podawania znieczulenia. CALAJECT™ to nowoczesne urządzenie duńskiej firmy RONVIG do bezbolesnego znieczulenia sterowanego komputerowo. Sekretem działania systemu jest inteligentne rozwiązanie pozwalające na delikatne wprowadzanie roztworu znieczulającego z odpowiednią prędkością i ciśnieniem.
 
Urządzenie samodzielnie kontroluje parametry przepływu środka znieczulającego zgodnie z ustawieniami wybranego programu. Jest to zabezpieczenie przed bólem powodowanym rozpieraniem tkanek. Nawet znieczulenie podniebienne może być wykonywane bez uczucia dyskomfortu i bólu. Ponadto, CALAJECT™ działa w ten sposób, że dodatkowo przed bardzo cienką igłą zawsze podawana jest kropla znieczulenia, więc sam zabieg często jest nawet niewyczuwalny przez Pacjenta.
 
W przypadku gdy Pacjent (lub charakter zabiegu) wymagają innego sposobu znieczulenia, stosujemy również inne rozwiązania z zakresu sedacji farmakologicznej, takie jak:
– uspokojenie dormicum (tzw. płytka sedacja) polega na uspokojeniu i rozluźnieniu Pacjenta, wprowadzeniu w stan relaksu, działa też przeciwlękowo.
– sedoanalgezja (sedacja dożylna) polega na podaniu dożylnie środków znieczulających i uspokajających przez lekarza Anestezjologa. W trakcie zabiegu Pacjent oddycha samodzielnie, reaguje na bodźce i polecenia lekarza, jest bardzo wyciszony i nie odczuwa strachu ani bólu. W porównaniu do pełnej narkozy, sedoanalgezja jest rozwiązaniem znacznie bezpieczniejszym i powodującym mniej obciążeń, nie wymaga też intubacji.

Nasze doświadczenie połączone z szeroką gamą możliwych rozwiązań znieczulających oraz odpowiednie dobranie i dozowanie preparatów zapewnia naszym Pacjentom (przy każdym zabiegu i niezależnie od wieku) komfortowe znieczulenie i przejście przez wszystkie etapy leczenia bez dolegliwości.

Ponadto w okresie rekonwalescencji zapewniamy indywidualną opiekę po wykonanych zabiegach wraz z doborem odpowiednich leków i preparatów umożliwiających bezproblemowe zachowanie higieny.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Filip Fedczyszyn - ZnanyLekarz.pl