Leczenie próchnicy

 Leczenie próchnicy Myślenice

W obecnych czasach próchnica jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych chorób społecznych i stanowi poważny problem wielu Pacjentów. Przykładamy ogromną wagę zarówno do wczesnego wykrywania próchnicy, jak i skutecznego jej leczenia. Proponujemy naszym Pacjentom kompleksową profilaktykę próchnicy i leczenie jej skutków – ubytków.

Próchnica jest to bakteryjna choroba zakaźna zębów, powodująca ich niszczenie, na skutek działania bakterii próchnicotwórczych obecnych w płytce nazębnej.

Zniszczona przez próchnicę struktura zęba nie odbuduje się, jednak szybko podjęte leczenie może powstrzymać dalszy rozwój tej choroby. Celem leczenia jest zachowanie swojego zęba i zapobieganie powikłaniom. 

Leczenie próchnicy polega na usunięciu zakażonych tkanek zęba i odbudowie powstałego ubytku materiałami imitującymi naturalną budowę i funkcję zęba.  

W przypadku bardzo zaawansowanego procesu próchnicowego dochodzi do zakażenia znajdującej się wewnątrz zęba miazgi. Wówczas zachodzi konieczność przeprowadzenia leczenia kanałowego. Nieleczona próchnica prowadzi do całkowitej destrukcji tkanek zęba, co skutkuje koniecznością jego usunięcia. 

Do odbudowy zniszczonego zęba stosujemy:

Wypełnienia kompozytowe,  tradycyjne wypełnienie światłoutwardzalne, idealnie dobrane pod względem kolorystycznym do naturalnej barwy swoich zębów. Ma dużą odporność zabezpieczającą przed wypłukiwaniem, ścieraniem lub odkruszaniem fragmentów wypełnień.

Wkład Inlay i nakład Onlay – Wkłady te wykonywane są w laboratorium z porcelany lub kompozytu. Wykazują one niesamowite podobieństwo do naturalnego, własnego zęba, a przede wszystkim idealnie przylegają do tkanek zęba, gwarantując szczelność i trwałość wypełnienia przez wiele lat.

Należy zwrócić uwagę, iż próchnica sama w sobie nie boli, może natomiast boleć nerw (który jest podrażniony zmianami próchnicowymi) w chorym zębie. Doprowadzenie do takiego stanu oznacza, że zwlekaliśmy z leczeniem za długo. 

Leczenie metodą infiltracji za pomocą płynnej żywicy Icon DMG – zatrzymuje próchnicę początkową, leczy estetycznie odwapnienia i białe plamy. Zachowuje zdrową strukturę zęba, wygląda jak naturalne szkliwo, nakładany jest za pomocą całkowicie bezbolesnej techniki.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Filip Fedczyszyn - ZnanyLekarz.pl