Implanty

Implanty Myślenice

Implantologia to dziedzina chirurgii stomatologicznej zajmująca się wszczepianiem implantów do kości żuchwy lub szczęki w miejscu brakujących zębów. Implant to element wykonany z tytanu, który w najbardziej naturalny sposób zastępuje korzeń utraconego zęba.

Po umieszczeniu implantów w kości wyrostka zębodołowego możliwe jest wykonanie uzupełnienia protetycznego, które imitować będzie naturalne zęby Pacjenta. Zależnie od indywidualnych uwarunkowań Pacjenta uzupełnieniem na implantach może być korona, most, lub proteza.

Implanty produkowane są z tytanu. Jest to materiał, solidny, wytrzymały i biokompatybilny! Oznacza to, że ludzki organizm doskonale go toleruje, nie odrzucając go jako „ciała obce”. Dodatkowo jest wyjątkowo wytrzymały, co upodabnia go do naturalnych korzeni, które muszą znosić bardzo duże obciążenia.

W ostatnich latach zabiegi wszczepienia implantów zębowych cieszą się coraz większym zainteresowaniem Pacjentów. Stosowane od wielu lat potwierdziły, że są najskuteczniejszym uzupełnieniem brakujących zębów. Implanty pomagają skutecznie przywrócić estetyczny i naturalny uśmiech Pacjentom, a tym samym poprawić ich komfort życia.

Zalety wszczepienia implantów:

  • zapobiegają zmniejszeniu i utracie kości, która następuje po usunięciu zębów,
  • wykluczają konieczność szlifowania sąsiednich zębów, której nie da się uniknąć przy zastosowaniu mostu,
  • gwarantują poczucie bezpieczeństwa i stabilność koron i mostów osadzonych na implantach, eliminują problem ruszającej się i wypadającej protezy,
  • implanty przywracają funkcje żucia i swobodę mówienia.

Zabieg wszczepienia implantu jest bezbolesny, standardowo wykonany w znieczuleniu miejscowym silnym środkiem znieczulającym. Mogą być zastosowane mocniejsze preparaty farmakologiczne, w celu dodatkowego poprawienia komfortu Pacjenta, jeżeli tego potrzebuje. Implantację oraz inne zabiegi chirurgiczne w naszym gabinecie wykonuje Specjalista Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Bartosz Marynowski.

Zapraszamy na konsultację!
 

Etapy odbudowy przy wykorzystaniu implantów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Filip Fedczyszyn - ZnanyLekarz.pl