Stomatologia dziecięca

Dzieci – to nasi szczególnie ważni Pacjenci.
Chcemy, aby każdy nasz młody Pacjent wyszedł radosny i uśmiechnięty.

By oswoić Państwa dziecko z nową sytuacją w gabinecie stomatologicznym i w przyszłości uniknąć stresów, proponujemy rozpoczęcie przygody, jaką może być leczenie zębów od wizyty adaptacyjnej. Podczas takiej wizyty Państwa pociecha może poznać nasz personel, sprzęt i w pozytywny sposób zapamiętać atmosferę gabinetu.

Oferujemy wypełnienia zębów mlecznych klasyczne białe, a także kolorowe wypełnienia Twinky star.

Zwracamy szczególną uwagę na profilaktykę u dzieci. Zachęcamy rodziców by dbali o zdrowy uśmiech swoich pociech i korzystali zarówno z lakierowania jak i lakowania zębów u dzieci.

Lakierowanie to zabieg polegający na pokryciu zębów cienką warstwą preparatu zawierającego związek fluoru w celu ich wzmocnienia tak, by stworzyć barierę ochronną na powierzchni szkliwa. W odpowiedni sposób zalakierowany ząb uodparnia go na bakterie wywołujące próchnicę. Dzięki temu zęby stają się mocniejsze i zdrowsze. Lakierowanie stosuje się co 3 lub co 6 miesięcy.

Lakowanie natomiast polega na wypełnianiu bruzd zębów głównie trzonowych stałych specjalną substancją zwaną lakiem szczelinowym. Zabezpiecza on wrażliwe miejsca zęba – bruzdy przed powstawaniem próchnicy, a także dzięki zawartości związku fluoru podobnie jak lakierowanie wzmacnia szkliwo.

Każdy z odwiedzających nas małych Pacjentów podczas zabiegów ma możliwość zabawy z przytulankami, gdzie czeka m.in.: kolorowy smok z zębami i szczoteczką. Natomiast celem wzbudzenia zainteresowania i rozumienia przeprowadzanych zabiegów stosujemy odpowiednie i sprawdzone słownictwo zrozumiałe dla dzieci: np. ssak – słonik czy robaczki-próchniaczki. Po zakończonej wizycie każda pociecha otrzymuje wybrane nagrody: certyfikaty, zabawki, naklejki, szczoteczki, kolorowanki. Wszystkie nasze starania mają na celu oszczędzenia stresu małym Pacjentom, jakim czasami bywa wizyta u stomatologa.

PIERWSZA WIZYTA DZIECKA

Pierwsza wizyta dziecka jest wizytą adaptacyjną, na której mały Pacjent zapoznaje się  z gabinetem, personelem, sprzętem i przyjazną atmosferą. Nie są wówczas wykonywane zabiegi w jamie ustnej.

Dzieci są to wyjątkowi Pacjenci i wymagają szczególnego podejścia. Podczas pracy z dziećmi ważne są nie tylko same zabiegi, ale także zagwarantowanie im poczucia bezpieczeństwa i zaufania.

Pierwsza wizyta dziecka rozpoczyna się od krótkiej rozmowy, podczas której lekarz lub higienistka zapoznaje się z młodym Pacjentem i przeprowadza wywiad z rodzicem na temat higieny, diety i nawyków podopiecznego.

Następnie zapoznaje dziecko z wyposażeniem gabinetu i pokazuje różne instrumenty i urządzenia, oczywiście wszystko na poziomie dostosowanym do wieku dziecka. Młody Pacjent może samodzielnie sprawdzić działanie ślinociągu-odkurzacza czy ssaka-słonika. Po wstępnym zapoznaniu się z gabinetem przeprowadzane jest badanie jamy ustnej.

Podczas całej wizyty utrzymywana jest przyjemna atmosfera. Jeżeli współpraca z dzieckiem na to pozwala, używana jest kamera wewnątrzustna, pokazywane są zęby zdrowe i jak i te zepsute. Pomaga to w zrozumieniu przez dziecko potrzeby naprawy zębów.

Na koniec wydawane są zalecenia rodzicom związane z podjęciem zabiegów profilaktycznych, które wzmocnią zdrowe zęby lub zabezpieczą przed dalszym rozwojem już istniejącej próchnicy.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Filip Fedczyszyn - ZnanyLekarz.pl