Ortodoncja

Wyznacznikiem atrakcyjnego uśmiechu są proste, równe i zadbane zęby. Piękny uśmiech stanowi duży atut w relacjach społecznych, zwłaszcza w życiu zawodowym, ale też prywatnym.

Brak skrępowania podczas rozmowy, daje nam komfortu, pewność siebie, a przede wszystkim dobre samopoczucie. Wady zgryzu tworzą nie tylko problem natury estetycznej, ale też są przyczyną wielu chorób przyzębia (paradontoza), jak również mogą utrudniać dokładne czyszczenie zębów, co sprzyja powstawaniu próchnicy, kamienia nazębnego i nieprzyjemnego zapachu z ust.

Nieprawidłowe ustawienie zębów może prowadzić do ich nadmiernego ścierania oraz problemów ze stawami skroniowo-żuchwowymi.

 Kiedy zgłosić się na pierwszą wizytę ortodontyczną?

Pojawienie się pierwszych zębów stałych, czyli ok 6 roku życia dziecka, jest najlepszym okresem na pierwszą konsultację ortodontyczną. W tym okresie można już zaobserwować nieprawidłowe położenie zębów, jak też wdrożyć leczenie profilaktyczne, zapobiegające dalszemu rozwojowi wad ortodontycznych lub rozpocząć leczenie aparatem ruchomym.

Czy na leczenie może być już za późno?

Leczenie ortodontyczne prowadzi się niezależnie od wieku, nie ma górnej granicy. U dzieci stosuje się aparaty ruchome, u młodzieży i dorosłych najczęściej aparaty stałe lub ruchome.

Jakie aparaty stosujemy?

  • aparaty ruchome blokowe i płytkowe
  • aparaty stałe metalowe
  • aparaty białe i estetycznej
  • aparaty samoligaturujace
  • clear aligner
  • aparaty retencyjne

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Filip Fedczyszyn - ZnanyLekarz.pl